Alloy DB چیست؟

درباره Alloy DB

مقدمه

Alloy DB یک محصول تحت پوشش Pre-GA که دارای شرایط خاصی میباشد, قرار دارد. Pre-GA مربوط به سرویس های Google Cloud است که طبق مستندات این سایت ممکن است محصولات تحت این پوشش با برخی از نسخه های دیگر آن ناسازگار باشد. بطور کل میتوان گفت Alloy DB یک database مدیریتی برای کارهای تراکنشی و تحلیلی میباشد. این database برای سازمان ها بدلیل عملکردهای بالا پیشنهاد میشود. Alloy DB بطور 100 درصدی با PostgreSQL سازگر است. (بد نیست بدانید که PostgreSQL متن باز است)

مفاهیم و اصطلاحات کلیدی

ساختار منابع

Alloy DB منابع مختلف مورد استفاده در PostgreSQL را در یک ساختار سلسله مراتبی جمع آوری می کند که مدیریت پایگاه PostgreSQL را آسان تر میکند. در پایین نموداری وجود دارد که این ساختار را روشن تر میکند:

Alloy DB

منبع اصلی هر پایگاه PostgreSQL در Alloy DB یک cluster (خوشه) میباشد. cluster یک نمونه اصلی با دسترسی خواندن/نوشتن در پایگاه‌های داده PostgreSQL ایجاد شده, میباشد که میتوان یک یا بیش از یک نمونه با دسترسی خواندن را برای پایگاه داده ایجاد کرد.برای فراهم کردن دسترسی های بالاتر, شما باید نمونه اولیه را به گونه ای تنظیم کنید که اگر نمونه ی اولیه ای از Alloy DB موجود نبود, بتوانید به راحتی بین حالت های آن سویچ کنید.

سرآخر برای فراهم کردن یک پردازش قدرتمند انعطاف پذیر, برای پشتیبانی از حجم کار تحلیلی در مقایس بزرگ, میتوانید تعداد گره ها را در هر نمونه مقایس دهی کنید.

Clusterها

یک خوشه, شامل تمام منابع برای پایگاه PostgreSQL میباشد. در سطوح بالاتر منابع در Alloy DB, خوشه‌ها واحد اصلی مدیریت منابع هستند و مدیران را قادر می‌سازد تا عملکرد را نظارت کنند و سیاست‌ها و ویژگی‌ها را در چندین نمونه به سادگی پیکربندی کنند. همه منابع خوشه ای یک لایه ذخیره سازی مشترک دارند که در صورت نیاز مقیاس دهی می شوند.

موارد اولیه

با ساخت هر یک instance از cluster, یک اتصال برای خواندن/نوشتن در database فراهم میشود. برای هربار فراخوانی اطلاعات از دیتابیس میتوان یک instance از cluster ایجاد کرد و بر حسب نیاز هر نمونه را مقایس دهی کرد. ساخت نمونه برای هربار فراخوانی اطلاعات اجباری نمیباشد. درکل نمونه سازی برای هر عملیات فراخوانی اطلاعات میتواند بهترین انتخاب برای نیازهای تجزیه و تحلیل dataها باشند.

این سرویس بتازگی بعد از رونمایی در I/O گوگل در دسترس developerها قرار گرفت. برای استفاده از آن میتوانید با رفتن به سایت Google Cloud این API را برای پروژه های مد نظر خود فعال کنید. اما در نظر داشته باشید این سرویس پولی میباشد و برای استفاده از آن باید حساب تجاری برای خود فعال کنید.

قیمت آموزش
رایگان
نوع دسترسی
رایگان

این مقاله در حال حاضر تنها به روش رایگان در دسترس می باشد.

ناصر خالدی
مدرس دوره

ناصر خالدی

مهندس شبکه, امنیت, برنامه نویسی تلفن های هوشمند, طراح وب سایت و متخصص هوش مصنوعی

گفتگوی برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن

دوره های پیشنهادی

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر نیاز است تا ابتدا وارد سایت شوید.

هیچ نظری ارسال نشده است.

مقالات پیشنهادی

بک لینک چیست؟

بک لینک (Back Link) به لینک دادن یک سایت به سایت دیگر گفته میشود که یک فاکتور مهم و اساسی در سئو هر سایتی می باشد.


۸۲۴
۰
۲۲ آذر ۱۳۹۹

پی اچ پی - PHP

با استفاده از این زبان می توان وب سایت های پویا طراحی کرد, این زبان می تواند با HTML ادغام شود, در حقیقت یک زبان اسکریپتی متن باز و رایگان است. یعنی زمانی که سرور درخواست ...


۷۳۹
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

اندروید

اندروید یک سیستم عامل می باشد که توسط گوگل توسعه داده میشود, این سیستم عامل بر پایه نسخه ی اصلاح شده ی هسته ی لینوکس و دیگر نرم افزار های متن باز طراحی شده است و ...


۸۲۹
۰
۲۹ آبان ۱۳۹۹

درباره فایل Robots.txt

این فایل ربات های خزنده موتور های جستجو را راهنمایی می کنند و به آنان می فهماند که چه دایرکتوری و لینک هایی قابل بررسی و چه دایرکتوری و لینک هایی غیرقابل برررسی می باشند...


۵۸۶
۰
۲ دی ۱۳۹۹