آموزش کار با Motion Layout - در برنامه نویسی اندروید

در این مقاله در مورد کاربردها و چگونگی ایجاد MotionScene و اجزای آن صحبت کرده ایم و همچنین یک نمونه بسیار ساده استفاده از آن را انجام خواهیم داد. در ادامه به ویژگی‌های موشن‌ لایوت (Motion Layout) می‌پردازیم و انیمیشن‌های جذابی را مثال می‌زنیم،و با نحوه‌ی ساخت ترکیبی انیمیشن‌ها با استفاده از موشن‌ لایوت آشنا می‌شوید.

Motion Layout

انیمیشن ها

انیمیشن‌ها راهی عالی برای بهبود تجربه‌ی کاربری در برنامه ها هستند. که از آنها جهت نمایش تغییرات و جلب توجه کاربر و ساخت صفحات زیبا استفاده می‌شود. انیمیشن ابزاری قدرتمند است که این قدرت را برای کاربران اپ شما ایجاد میکند تا بتوانند، حتی بخش‌های بسیار سنگین نرم افزار شما را بهتر درک کنند.

جابجایی و حرکت بین وضعیت‌های مختلف به کاربر اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی تغییرات در رابط کاربری شما(UI) را ردیابی کند. شما می‌توانید از انیمیشن‌ها برای جلب توجه عناصر مهم طرح‌تان استفاده کنید. زیرا انیمیشن‌ها  حرکات موثر در طراحی باعث می‌شود برنامه‌ی شما پر زرق و برق به نظر برسد.

برای مثال زمانی که یک لیست دارید و یک آیتم از آن تغییری می‌کند. در هنگام تغییر, متحرک سازی آن تغییر می‌تواند به کاربر برای درک بهتر آنچه اتفاق افتاده است کمک کند. وقتی تغییراتی در جابجایی از یک صفحه به صفحه دیگری دارید، انیمیشن‌ها می‌توانند به کاربر کمک کند که اشیاء ثابت و اشیایی که دچار تغییر شده‌اند را بهتر درک کند.

در این آموزش چه چیزی یاد میگیریم؟

در این ویدئو ما Motion Layout و ابزارهای آن را بصورت پایه مورد آموزش قرار داده ایم. و نحوه استفاده از این ابزار های را بررسی کرده ایم. با اتمام این آموزش شما قادر خواهد بود اولین پله کار با این لایه را محکم بردارید و میتوانید انیمیشن سازی خود را شروع کنید. با استفاده از این لایه میتوانید بدون استفاده از کتابخانه های اضافی انیمیشن سازی انجام دهید. که هم کیفیت آن بهتر است و هم سبک تر خواهد بود.

قیمت آموزش
۸,۰۰۰ تومان
نوع دسترسی
نقدی

این مقاله در حال حاضر تنها به روش نقدی در دسترس می باشد.

ناصر خالدی
مدرس دوره

ناصر خالدی

مهندس شبکه, امنیت, برنامه نویسی تلفن های هوشمند, طراح وب سایت و متخصص هوش مصنوعی

گفتگوی برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر نیاز است تا ابتدا وارد سایت شوید.

هیچ نظری ارسال نشده است.

مقالات پیشنهادی

اندروید

اندروید یک سیستم عامل می باشد که توسط گوگل توسعه داده میشود, این سیستم عامل بر پایه نسخه ی اصلاح شده ی هسته ی لینوکس و دیگر نرم افزار های متن باز طراحی شده است و ...


۷۹۰
۰
۲۹ آبان ۱۳۹۹

بک لینک چیست؟

بک لینک (Back Link) به لینک دادن یک سایت به سایت دیگر گفته میشود که یک فاکتور مهم و اساسی در سئو هر سایتی می باشد.


۷۹۹
۰
۲۲ آذر ۱۳۹۹

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان پویا و محبوب مبتنی بر شیء, داینامیک و مفسری می باشد. این زبان برای برنامه نویسی سمت سرور و کلاینت استفاده میشود که ...


۶۶۰
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

هک و امنیت

در تعریف کلی این واژه می توان گفت که به پیدا کردن راه های نفوذ به یک حریم شخصی و استفاده غیر مجاز از آن را هک می نامیم. هدف از هک می تواند ...


۷۳۲
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹