مرجع آموزش برنامه نویسی

افراد زیادی هستند که از طریق تحصیل یا علاقه به حوزه برنامه نویسی وارد می شوند ، اما پس از مدتی یا از یادگیری بی نتیجه خسته می شوند و یا آنطور که باید از کار خود لذت نمی برند. برنامه نویسی مسیر دشواری دارد که فقط افراد قدرتمند و هدفمند از پس آن بر می آیند. کسانی که به هر قیمتی استقامت می کنند هزینه رشد خود را می پردازند.
۴ دوره
+1500 دقیقه آموزش
۴۶۶ مقاله
۱۲۴۸ کاربر
سون کلونر

پیاده سازی Regular Expersions بر روی Routeهای لاراول

اگر آموزش مربوط به بررسی Routeها در لاراول را مشاهده کرده باشید یا خودتان با Routeها در لاراول آشنایی داشته باشید, می دانید که در route هایی که می توان تعریف کرد این امکان را داریم که قسمتی از لینک را به عنوان یک پارامتر شبیه به پارامتر هایی که از طریق متد های $_GET یا $_POST ارسال میکنیم داشته باشیم با این تفاوت که پارمترهای ارسال از طریق متد های ذکر شده داخل آبجکت Request هندل میشوند اما پارامترهایی که داخل route ها پیاده سازی میشوند به صورت اجباری یا غیر اجبار به خود متد callback به عنوان پارامتر ارسال میشوند.

در داخل آبجکت Request ما با استفاده از تابع Validate به راحتی می توانیم روی پارامترهای ارسالی از طریق متد های http اعتبار سنجی را انجام بدهیم و در صورت نداشتن مجوز ها یا مقادیر مد نظر ما, به جای پاسخی با کد 200 یک خطا برای ارسال کننده درخواست بر میگردانیم, اما با استفاده از این روش نمی توانیم بر روی پارامتر های موجود در داخل route ها اعتبار سنجی را انجام بدهیم.

 

لاراول برای حل این مشکل راه کارهایی را پیاده سازی کرده است که به ما امکان میدهد تا ما بتوانیم با استفاده از عبارات Reqular Expersions یک سری محدودیت ها بر روی مقادیر جایگزین شده برای پارامترهای خود اعمال کنیم که تقریبا همان کار اعتبار سنجی داده ها را برای ما انجام میدهد.

بطور مثال ما لینک را تعریف کرده ایم که قرار است مشخصات کاربر را به ادمین یا خود کاربر نشان بدهیم و در پروژه خود کاربران را بر اساس شناسه ی آنها که عدد می باشد از یک دیگر متمایز کرده ایم. و می خواهیم این شناسه به عنوان بخشی از لینک در براوزر اجرا شود تا ما بتوانیم آن را در متد کال بک خود داشته باشیم و با استفاده از آن اطلاعات کاربر هدف را پیدا کنیم. اشکالی که تا این لحظه وجود دارد این است که ما به یک عدد نیاز داریم و انتظار داریم تا یک عدد در مقدار پارامتر ما وجود داشته باشد اما این احتمال هم وجود دارد که کاربر برای تنوع بخواهد به جای عدد آنجا متنی را وارد کند, در صورتی که ما آن مقدار را در متد کال بک چک نکرده باشیم که عدد است یا خیر به مشکل خواهیم خورد. برای اجتناب از کد های اضافی و امنیت بالا و اعتماد به مقادیر لارول این امکان را فراهم کرده است که بتوانیم این اعتبار سنجی را هنگام اعتبار دهی به route انجام بدهیم.

 

ویژگی های این آموزش

  • بررسی متد ها هدف
  • پیاده سازی متد های هدف
  • طراحی pattern های اعتبار سنجی
  • بررسی اعتبار دهی به route ها

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر نیاز است تا ابتدا وارد سایت شوید.

هیچ نظری ارسال نشده است.

مقالات پیشنهادی

اندروید

اندروید یک سیستم عامل می باشد که توسط گوگل توسعه داده میشود, این سیستم عامل بر پایه نسخه ی اصلاح شده ی هسته ی لینوکس و دیگر نرم افزار های متن باز طراحی شده است و ...


۴۶
۰
۲۹ آبان ۱۳۹۹

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قوی می باشد که با استفاده از آن می توان وب سایت ها و وبلاگ های گوناگونی با هر شرایطی را طراحی کرد چرا که این سیستم و ...


۳۵
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

بک لینک چیست؟

بک لینک (Back Link) به لینک دادن یک سایت به سایت دیگر گفته میشود که یک فاکتور مهم و اساسی در سئو هر سایتی می باشد.


۳۶
۰
۲۲ آذر ۱۳۹۹

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا هوش ماشینی, به هوشمندی نشان داده شده توسط ماشین در شرایط مختلف گفته میشود که مقابل هوش طبیعی در انسان ها قرار دارد که ...


۳۹
۰
۱۱ آذر ۱۳۹۹
logo-samandehi
تماس با ما

می توانید از طریق اطلاعات زیر با ما در ارتباط باشید.

درباره ما

سایت سون کلونر به تازگی شروع به کار کرده است و امید می رود تا بتواند پایگاه وسعی از آموزش های رایگان را در دسترس فارسی زبانان قرار دهد.