مرجع آموزش برنامه نویسی

افراد زیادی هستند که از طریق تحصیل یا علاقه به حوزه برنامه نویسی وارد می شوند ، اما پس از مدتی یا از یادگیری بی نتیجه خسته می شوند و یا آنطور که باید از کار خود لذت نمی برند. برنامه نویسی مسیر دشواری دارد که فقط افراد قدرتمند و هدفمند از پس آن بر می آیند. کسانی که به هر قیمتی استقامت می کنند هزینه رشد خود را می پردازند.
۴ دوره
+1500 دقیقه آموزش
۴۶۶ مقاله
۱۲۴۹ کاربر
سون کلونر

پیاده سازی جستجو در Recycler View در برنامه نویسی اندروید

بدون استثنا برای همه ما پیش آمده است که نیاز پیدا بکنیم تا در یک لیست موجود در صفحه, جستجو ای را پیاده سازی بکنیم تا بتوانیم مواردی را به صورت فیلتر شده به کاربر خود نمایش بدهیم. بسیاری از این جستجو ها با ارسال درخواست به دیتابیس داخلی یا آنلاین انجام میشد تا در بین داده های موجود در روی صفحه که قبلا از دیتابیس خوانده شده بودند صورت بگیرد, این امر باعث می شود که اولا تعداد درخواستی های ما بر روی دیتابیس اضافه شود و از سوی دیگر پردازش اضافه تری صورت می گیرد و این پردازش اضافی نیازمند زمان اضافی می باشد که ممکن است بر روی نظر کاربر تاثیر گذار باشد.

 

در این آموزش ما به شما نشان می دهیم تا قابلیتی را به RecyclerView اضافه کنید که به جای درخواست مستقیم به دیتابیس و انجام پردازش های اضافی برای پارز و نمایش داده ها, جستجو را مستقیما در خود Adapter مربوط به RecyclerView انجام بدهید. با این روش سرعت جستجو شما چندین برابر میشود و اپلیکیشن را از انجام پردازش های اضافی مانند ارتباط گرفتن با سرور یا دیتابیس داخلی, پارز اطلاعات, تبدیل به مدل درخواستی و کانفیگ با آداپتر دور کنید.

بعد از مشاهده این آموزش شما قادر خواهید بود تا یک SearchView (یا هر view دیگری که برای شما امکان جستجو را فراهم کند)  را به راحتی به یک Adapter مربوط به Recycler View متصل کنید تا هر زمان که کاربر مقداری را برای جستجو وارد کرد, بلافاصله داده ها را بین اطلاعات موجود در آداپتر برای آن جستجو کند و نتایج را به کاربر نشان بدهد.

 

نکته : با استفاده از قابلیت توضیح داده شده در این آموزش شما می توانید آن را در تمامی Adapter های موجود پیاده سازی کنید تا این قابلیت جستجو های خیلی حرفه ای تری را برای شما انجام دهد.

 

امکانات این آموزش

  • آموزش پیاده سازی ActionBar SearchView
  • اضافه کردن قابلیت جستجو و فیلتر کردن در RecyclerView
  • بررسی نحوه تعریف دو متغییر با یک پارامتر ورودی

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر نیاز است تا ابتدا وارد سایت شوید.

هیچ نظری ارسال نشده است.

مقالات پیشنهادی

درباره فایل Robots.txt

این فایل ربات های خزنده موتور های جستجو را راهنمایی می کنند و به آنان می فهماند که چه دایرکتوری و لینک هایی قابل بررسی و چه دایرکتوری و لینک هایی غیرقابل برررسی می باشند...


۳۵
۰
۲ دی ۱۳۹۹

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قوی می باشد که با استفاده از آن می توان وب سایت ها و وبلاگ های گوناگونی با هر شرایطی را طراحی کرد چرا که این سیستم و ...


۳۶
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان پویا و محبوب مبتنی بر شیء, داینامیک و مفسری می باشد. این زبان برای برنامه نویسی سمت سرور و کلاینت استفاده میشود که ...


۳۵
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

اندروید

اندروید یک سیستم عامل می باشد که توسط گوگل توسعه داده میشود, این سیستم عامل بر پایه نسخه ی اصلاح شده ی هسته ی لینوکس و دیگر نرم افزار های متن باز طراحی شده است و ...


۴۸
۰
۲۹ آبان ۱۳۹۹
logo-samandehi
تماس با ما

می توانید از طریق اطلاعات زیر با ما در ارتباط باشید.

درباره ما

سایت سون کلونر به تازگی شروع به کار کرده است و امید می رود تا بتواند پایگاه وسعی از آموزش های رایگان را در دسترس فارسی زبانان قرار دهد.