مرجع آموزش برنامه نویسی

افراد زیادی هستند که از طریق تحصیل یا علاقه به حوزه برنامه نویسی وارد می شوند ، اما پس از مدتی یا از یادگیری بی نتیجه خسته می شوند و یا آنطور که باید از کار خود لذت نمی برند. برنامه نویسی مسیر دشواری دارد که فقط افراد قدرتمند و هدفمند از پس آن بر می آیند. کسانی که به هر قیمتی استقامت می کنند هزینه رشد خود را می پردازند.
۴ دوره
+1500 دقیقه آموزش
۴۶۶ مقاله
۱۲۴۹ کاربر
سون کلونر

نحوه دریافت روش های پرداخت در ووکامرس » مثال کد

هنگامی که در حال توسعه یک افزونه یا تم برای ووکامرس هستید، ممکن است از شما خواسته شود که روش پرداخت را برای انواع منطق دریافت کنید. به عنوان مثال در تغییر مسیر اخیرم پس از پرداخت ووکامرس توسعه افزونه ووکامرس ، من باید شرایطی را ایجاد کنم تا کاربران ووکامرس را پس از پرداخت بر اساس روش پرداختی که در پرداخت استفاده کرده‌اند تغییر مسیر دهم.

در چنین شرایطی نیاز است که شما به عنوان یک توسعه دهنده ووکامرس تابعی را ایجاد کنید که تمام روش پرداخت فعال شده را دریافت کرده و سپس آن را برای کاربران نمایش دهد تا در backend انتخاب کنند یا از آن در منطق خاصی استفاده کنند.

در مورد من، باید روش‌های پرداخت را در یک لیست انتخابی کشویی نمایش دهم تا کاربر یکی از روش‌های پرداخت را که برای شرایط اعمال می‌شود، انتخاب کند، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید:

دریافت روش پرداخت ووکامرس

اگر به دنبال کد نحوه دریافت روش پرداخت در ووکامرس هستید، این یک آموزش خوب است تا به سرعت به شما ایده دهد که چگونه می توانید آن را انجام دهید. برای دریافت تمام روش های پرداخت باید از روش WC() و payment_gateways() استفاده کنید.

می‌توانید این روش‌های پرداخت را در یک متغیر ذخیره کنید و آرایه‌ای را برگردانید که می‌توانید پیش بروید و در قسمت انتخاب استفاده کنید. در زیر نمونه کد نحوه دریافت روش پرداخت در ووکامرس است.

/**
 * Get all payment methods 
 */
 function njengah_get_payment_method_options() {
  $gateways = WC()->payment_gateways->payment_gateways();

  $options = array();

  foreach ( $gateways as $id => $gateway ) {
   $options[$id] = $gateway->get_method_title();
  }

  return $options;
 }

این تابع آرایه‌ای از روش‌های پرداخت موجود را برمی‌گرداند و می‌توانید برای نمایش روش‌های پرداخت به صورت کشویی به صورت زیر استفاده کنید:

/**
 * Display all payment methods in a select display drop down & save as post meta
 */
 function njengah_display_payment_methods(){

  $selected_payment_method = get_post_meta($post_id ,'njengah_payment_method', true);
  
  ?>
   <select name="njengah_payment_method" class="select_field"> 
       <option selected="selected" disabled="disabled" value=" "><?php echo esc_attr( __( 'Select Payment Method' ) ); ?></option> 
       <?php
         $paymentmethods = njengah_get_payment_method_options(); 
         foreach ( $paymentmethods as $payment_id => $method_title ) {
           $option = '<option value="' . $payment_id . '" ';
           $option .= ( $payment_id == $selected_payment_method ) ? 'selected="selected"' : '';
           $option .= '>';
           $option .= $method_title ;
           $option .= '</option>';
           echo $option;
         }
       ?>
     </select>
 
 <?php 
 }

همانطور که می بینید من تابع اول را در تابع دوم فراخوانی می کنم تا روش های پرداخت را نمایش دهم و مقدار تابع اول را که شامل تمام روش های پرداخت است، جستجو می کنم.

شما همچنین باید بدانید که در این مورد من با استفاده از update_post_meta() ذخیره می کنم اما می توانید با استفاده از update_option()ر نیز ذخیره کنید.

نتیجه

در این آموزش، نحوه دریافت روش پرداخت در ووکامرس و نحوه نمایش روش های پرداخت را در لیست انتخابی کشویی توضیح داده ام. امیدوارم اکنون بتوانید این کد را گسترش دهید و دوباره از آن در پروژه خود استفاده کنید. اگر در مورد کد یا نحوه بهبود آن سوالی دارید، می توانید با ما تماس بگیرید

در این مقاله قصد داریم تا درباره نحوه دریافت روش های پرداخت در ووکامرس » مثال کد صحبت کنیم


قیمت آموزش
رایگان
نوع دسترسی
رایگان

این مقاله در حال حاضر تنها به روش رایگان در دسترس می باشد.

ناصر خالدی
مدرس دوره

ناصر خالدی

مهندس شبکه, امنیت, برنامه نویسی تلفن های هوشمند, طراح وب سایت و متخصص هوش مصنوعی

گفتگوی برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر نیاز است تا ابتدا وارد سایت شوید.

هیچ نظری ارسال نشده است.

مقالات پیشنهادی

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قوی می باشد که با استفاده از آن می توان وب سایت ها و وبلاگ های گوناگونی با هر شرایطی را طراحی کرد چرا که این سیستم و ...


۳۶
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

نود جی اس

توسعه دهندگان نود جی اس, زبان جاوا اسکریپت را از یک زبان قابل اجرا در مرورگر خارج کرده و به زبانی تبدیل کردن که بتوان آن را بصورت یه اپلیکیشن مستفل اجرا کرد و ...


۵۴
۰
۱۲ آذر ۱۳۹۹

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان پویا و محبوب مبتنی بر شیء, داینامیک و مفسری می باشد. این زبان برای برنامه نویسی سمت سرور و کلاینت استفاده میشود که ...


۳۵
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

اندروید

اندروید یک سیستم عامل می باشد که توسط گوگل توسعه داده میشود, این سیستم عامل بر پایه نسخه ی اصلاح شده ی هسته ی لینوکس و دیگر نرم افزار های متن باز طراحی شده است و ...


۴۸
۰
۲۹ آبان ۱۳۹۹
logo-samandehi
تماس با ما

می توانید از طریق اطلاعات زیر با ما در ارتباط باشید.

درباره ما

سایت سون کلونر به تازگی شروع به کار کرده است و امید می رود تا بتواند پایگاه وسعی از آموزش های رایگان را در دسترس فارسی زبانان قرار دهد.