مرجع آموزش برنامه نویسی

افراد زیادی هستند که از طریق تحصیل یا علاقه به حوزه برنامه نویسی وارد می شوند ، اما پس از مدتی یا از یادگیری بی نتیجه خسته می شوند و یا آنطور که باید از کار خود لذت نمی برند. برنامه نویسی مسیر دشواری دارد که فقط افراد قدرتمند و هدفمند از پس آن بر می آیند. کسانی که به هر قیمتی استقامت می کنند هزینه رشد خود را می پردازند.
۴ دوره
+1500 دقیقه آموزش
۴۶۶ مقاله
۱۲۴۹ کاربر
سون کلونر

آموزش پیاده سازی Action Bar Search View در اندروید

در پروژه های که ایجاد میکنیم در بیشتر موارد نیاز دارم , بخشی را به عنوان جستجو در نظر بگیریم تا بتوانیم این امکان را برای کاربران خود فراهم کنیم که بتوانند در داخل مطالب موجود در اپلیکیشن موارد مورد نظر خود را پیدا کنند. به روش های مختلفی می توان این ابزار را در اپلیکیشن اجرا نمود که یکی از روش های آن استفاده از Search view در ActionBar برنامه های اندرویدی ما می باشد.

 

Search View چیست ؟

Search view یک view سفارشی سازی شده برای ایجاد قابلیت جستجو در اپلیکیشن های اندرویدی می باشد که تلفیقی از viewهای EditText, ImageView می باشد. این view به صورت کامل برای جستجو کردن سفارشی سازی شده و تمامی موارد مورد نیاز برای یک جستجو به آن اضافه شده است.

 

در این آموزش قصد داریم تا به صورت کامل نحوه ایجاد این ابزار را در اکشن بار بیان بکنیم, برای اینکار نیاز است تا به تنهایی فقط مراحل ذکر شده در ویدیو ها را دنبال کنید.

 

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر نیاز است تا ابتدا وارد سایت شوید.

هیچ نظری ارسال نشده است.

مقالات پیشنهادی

نود جی اس

توسعه دهندگان نود جی اس, زبان جاوا اسکریپت را از یک زبان قابل اجرا در مرورگر خارج کرده و به زبانی تبدیل کردن که بتوان آن را بصورت یه اپلیکیشن مستفل اجرا کرد و ...


۵۴
۰
۱۲ آذر ۱۳۹۹

بک لینک چیست؟

بک لینک (Back Link) به لینک دادن یک سایت به سایت دیگر گفته میشود که یک فاکتور مهم و اساسی در سئو هر سایتی می باشد.


۳۷
۰
۲۲ آذر ۱۳۹۹

هک و امنیت

در تعریف کلی این واژه می توان گفت که به پیدا کردن راه های نفوذ به یک حریم شخصی و استفاده غیر مجاز از آن را هک می نامیم. هدف از هک می تواند ...


۳۴
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان پویا و محبوب مبتنی بر شیء, داینامیک و مفسری می باشد. این زبان برای برنامه نویسی سمت سرور و کلاینت استفاده میشود که ...


۳۵
۰
۱۳ آذر ۱۳۹۹
logo-samandehi
تماس با ما

می توانید از طریق اطلاعات زیر با ما در ارتباط باشید.

درباره ما

سایت سون کلونر به تازگی شروع به کار کرده است و امید می رود تا بتواند پایگاه وسعی از آموزش های رایگان را در دسترس فارسی زبانان قرار دهد.